Külçe Bakır Nedir?By
editor
08 Mart 22
0
comment

Külçe Bakır Nedir?

 

Külçe bakır, koleksiyonların yanı sıra bir yatırım öğesi olarak giderek daha popüler hale geliyor. Bakır değerli bir metaldir ve bir meta olarak alınıp satılmaktadır. Külçe bakır, külçe altın veya külçe gümüşe benzer. Bakır yüzyıllar boyunca bir ödeme aracı olarak kullanılmış olsa da, inşaatta da birincil araç olmuştur. Külçe bakır, çok daha ucuz olan yapı sınıfı bakıra kıyasla işaretli ve saf olmalıdır. Külçe bakırın çevrimiçi olması nispeten kolaydır.

Külçe bakırın pek çok çeşidi vardır. Bakır elle dökülebilir, toplu olarak satılabilir veya ons tarafından basılabilir. Bakıra yatırım yaparken, saflık için 0.999 olarak işaretlendiğinden ve bir ticari marka veya üretici adına sahip olduğundan emin olmalısınız. Bu,külçe bakırın orijinalliğini ve saflığını sağlamaya yardımcı olur ve tüketiciler her zaman bu işaretleri kontrol etmelidir.

İnsanlar tarih boyunca bakır alıp sattılar ama bu hiç bugünkü kadar kolay olmamıştı. İnternet fiyatları karşılaştırmak, satıcının itibarını kontrol etmek ve en iyi fırsatları bulmak için harika bir yerdir. Bakır, herhangi bir metal gibi değişen ons başına bir fiyata sahiptir. Akıllı bir yatırımcı, satın almaya karar vermeden önce bunu her zaman kontrol etmelidir. Birçok iyi web sitesi var.

Herhangi bir yatırımda olduğu gibi, ödevinizi yapmayı unutmayın. Bakır inşaatta çok yaygın olarak kullanıldığı için bir bölgede daha fazla inşaat malzemesi kullanıldığında fiyat artıyor. Bakır ve diğer değerli metaller arasındaki en büyük farklardan biri de budur: İnşaat sektörü, özellikle sıhhi tesisat sektörü, bakır arz ve talebini doğrudan etkiler.

Külçe bakır sadece finansal yatırımlar için değildir. Dünyanın her yerinde onlara tapılmış ve insanlar farklı türlerde bakır külçeler toplamıştır. Bu metal binlerce yıldır ödüllendirildi ve toplandı.

Bu çubuk çeşitleri bakır hurda ile karıştırılmamalıdır. Bakır hurdasının değeri olsa da, külçe bakırdan çok daha az değerlidir. Ancak bu hurda eritilip çubuk haline getirilebilir.

Bakır ayrıca istediğiniz sıklıkta eritilebilir ve geri dönüştürülebilir, böylece eski kablolar, borular, kılavuz raylar ve benzerlerinin her zaman çıkarılması çok enerji yoğun olan yeni bakır cevherinden yapılması gerekmez, ancak geri dönüştürülmüş bakırdan yapılmıştır.

1 kg ağırlığındaki bakır külçeler yatırımcılar için değil, kağıt ağırlığı, dekoratif ürün veya hurda / metal satıcıları, çocuklar, makine mühendisleri veya hobiler için hediye olarak tasarlanmıştır.

 

Külçe Bakırın Fiyatı Nedir?

Külçenin saf bakır değerine göre karmaşık üretim süreci nedeniyle külçe fiyatı bir yatırım ürünü olarak çok yüksektir. 1000g Cu külçe, görsel bir nesne olarak metal bloğun kendisi ile ilgili. Bakır külçeler ayrıca çocuklar / okullar / meslek okulları için belirli ağırlıkların hesaplanmasını uygulamak veya göstermek için idealdir.

1 kg bakır külçeler sizin için çok büyükse, ESG küçük dökme 1 ons (31,1 g) ağır bakır düğmeler sunar.

 

Külçe bakır ne kadar ağırdır?

Bakır, özgül ağırlığı 8.9g/cm³ olan demir dışı bir metaldir.

 

Neden bakır almalısınız?

Son yıllardaki fiyat artışı, bakıra yatırım yapmanın kesinlikle faydalı olabileceğini göstermiştir. Yüksek talep nedeniyle, size en saf bakırdan yapılmış çubuklar şeklinde çeşitli ürünler sunuyoruz. Bakır çubuklarımız çok popülerdir ve ayrıca harika ucuz hediyeler yaparlar.

Yarı değerli metal, endüstriyel metallerden biridir. Mükemmel özelliklerinden dolayı çok yoğun tüketilmekte ve bakır madenciliği son yıllarda kat kat artış göstermektedir.

Bakır, çok çeşitli uygulamalarda gerek saf haliyle gerekse alaşım olarak hammadde olarak kullanıldığı için endüstriyel metaller olarak adlandırılanlardan biridir. İyi elektrik iletkenliği nedeniyle ana müşteri elektronik endüstrisidir, ancak bakır diğer birçok sektörde ve uygulamada da kullanılmaktadır.