Hurda Olarak Değerlendirilen MalzemelerBy
editor
04 Şubat 22
0
comment
Hurda Olarak Değerlendirilen Malzemeler

Hurda Olarak Değerlendirilen Malzemeler ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz. Hurda ile alakalı birçok içeriğe bu yazımız vesilesiyle ulaşabilirsiniz.

Hurda Olarak Değerlendirilen Malzemeler

HURDA METAL

Kalay, alüminyum ve bakır vb. gibi basitçe hurda olarak da adlandırılan hurda metal, bugün hurda ticaretinde inanılmaz fiyatlara ulaşıyor, ancak bunlar büyük dalgalanmalara maruz kalıyor, bu nedenle alüminyum gibi hurda metallerin toplanması , demir, bakır vb. fiyatlar yeterince yüksek olana ve satış uygun olana kadar değerlidir.

Hurda metal çeşitlerinin fiyatları talebe bağlı olarak her zaman farklılık gösterebilmektedir. Hurda metal genellikle yeniden kullanılır veya geri dönüştürülür ve farklı metal formları ile bu yeniden kullanım günümüzde en önemli tedarik kaynağıdır.

ALÜMİNYUM

Alüminyum, günümüzde çeşitli ürünlerin imalatında kullanılan en önemli metallerden biridir.

Hafif bir metal olarak alüminyum, genellikle çeşitli kimyasal işlemlerle cevher boksitinden elde edilebilir. Alüminyum çok yumuşak ve her şeyden önce hafiftir, bu nedenle uçak yapımında kullanılır.

Diğer birçok alanda olduğu gibi spor endüstrisinde ve elbette uzay yolculuğunda da en önemli malzemelerden biridir. Bakır gibi, alüminyumun da bir değeri vardır ve bakır gibi, ilgili mevcut metal hurda fiyatlarını ödeyen bir hurda satıcısına devredilmelidir.

KURŞUN

Bakır ve alüminyum gibi metallerin aksine, kurşun zehirli bir ağır metaldir ve bu da onu normal ev hurdalarına atmayı imkansız kılar.

Tabii ki bu, onu karlı bir hurda satıcısında satamayacağınız anlamına gelmez. Çünkü bu metal, bakır ve alüminyum gibi geri dönüştürülür çünkü oluşumu giderek azalır.

Kurşunun avantajları, çok düşük bir erime noktasına sahip olması ve şekillendirilmesinin kolay olması gerçeğinde bulunabilir. Örneğin radyasyondan korunma olarak kullanılır.

DEMİR

Demir (hurda demir) açık döküm ve inşaat mühendisliği yoluyla çıkarılır ve örneğin Çin, Kanada, Ukrayna, Güney Amerika ve Avustralya’da ilgili maden sahaları bulunabilir. Çünkü demir birikintileri özellikle orada yüksek.

Alüminyum ve bakırın aksine demir, ağır metallerden biridir ve malzeme olarak özellikle sert ve kararlıdır. Alüminyum ve bakır gibi, demir de buna göre hurda satıcıları tarafından kolayca kabul edilir. Demir (hurda demir), daha sonraki işlemler için bir yüksek fırında eritilir.

Hurda Olarak Değerlendirilen Malzemeler

DÖKME DEMİR

Temel olarak, dökme demir, alüminyum ve bakır gibi, bertaraf söz konusu olduğunda hurda alanına aittir, ancak bu, düşüncesizce imha edilmesi gerektiği anlamına gelmez.

Dökme demir, alüminyum ve bakır hurdası gibi alıcı bulan bir değere sahiptir. Demir fiyatları şaşırtıcı derecede yüksek ve onlara bir göz atıp karşılaştırmalısınız.

Dökme demir, endüstride kullanılan en yaygın metallerden biridir. Bu nedenle, temel olarak geri dönüştürülebilen ve elbette yeniden işlenebilen metal dolapların ve metal plakaların imalatında çoğunlukla çeşitli sac, demir ve çelik kirişler şeklinde ortaya çıkar.

BAKIR BORULAR

Bakır, binlerce yıl önce bronz üretiminde kullanılan sözde değerli metallerden biridir. Metalin özel avantajları arasında örneğin çok iyi termal iletkenlik ve ayrıca mükemmel elektrik iletkenliği sayılabilir.

Bu nedenle bakır çeşitli şekillerde kullanılmaktadır. Metal hurda alanında bakır, uygun hurda satıcıları arasında oldukça popülerdir. Bu nedenle bakırı örneğin alüminyum gibi depolamak ve iyi bir fiyata satmak faydalı olacaktır.

BAKIR KABLO

Bakır kablolar günümüzde çok sık kullanılmaktadır, çünkü metal, elektrik ve elektrik mühendisliği gibi çeşitli endüstrilerde üretimde önemli olan enerji, ısı ve elektrik alanında çok yüksek iletkenliğe sahiptir.

Elbette bakır, örneğin bronz imalatında olduğu gibi, bin yıldır genel olarak kullanılmaktadır. Bakırın değerli bir metal olması nedeniyle, bu metalin hurda ticaretinde, örneğin alüminyumdan çok daha yüksek bir fiyatı vardır. Alüminyum satmak elbette karlı olsa da.

ÇELİK

Çelik terimi, esas olarak demirden oluşan ve yüzde 0,01 ile yüzde 2,06 arasında bir karbon içeriğine sahip metal alaşımlarını içerir.

Çeliğin avantajları, mukavemeti, şekillendirilebilirliği ve kaynak için kullanma olasılığıdır. Çelik de çok uzun süre ağır sanayide kullanıldı.

Kural olarak, başka malzemeler eklenmeden dövülebiliyorsa, metalin çelik olduğu söylenebilir. Alüminyum ve bakırın yanı sıra hurda ticaretinde de aynı fiyatları yakalayamasa da satın alınmaktadır.

PASLANMAZ ÇELİK / V2A

V2A, çoğu insanın aşina olması gereken ve genellikle bu toplu terim altında aside ve korozyona dayanıklı çelik türlerini tanımlamak için kullanılan paslanmaya karşı dayanıklı paslanmaz çelik terimidir.

V2A ve hatta paslanmaz çelik, paslanmaması alüminyum veya bakırdan çok daha fazla avantaj sağladığı ve özellikle saf olduğu için çok çeşitli endüstriyel alanlarda yerini almıştır.

Hurda ticaretinde, V2A kesinlikle iyi bir fiyat elde edebilir, bu nedenle bu metal hurdayı depolamak kesinlikle faydalı olacaktır. Çünkü satış sadece büyük miktarlardaki satıcılar için faydalıdır.

KALAY

Bakır gibi kalay da binlerce yıldır çıkarılan ve kullanılan metal türlerinden biridir. Madenciliğin MÖ 3500 civarında başladığı bile varsayılmaktadır. Yapıldığı.

Farklı zamanlarda kalay, bakır gibi bronz yapmak için kullanılan son derece önemli bir hammaddeydi. Metal, günümüzde daha az kullanılmasına rağmen, uzun bir süre çeşitli ev aletlerinde de kullanılmıştır.

Yine de bu metal hurda olarak evsel atıklara atılmamalıdır. Çünkü tıpkı alüminyum gibi kalay da hurda ticaretinde alınır. Kalay hurdası ve hatta alüminyum bile değerlidir ve satmak faydalı olabilir.

ÇİNKO

Çinko, ağırlıklı olarak pirinç üretiminde ve pil üretiminde kullanılmaktadır. Çeşitli bileşenler ayrıca korozyona karşı koruma olarak çinko içerir, böylece bu metal hemen hemen çeşitli biçimlerde bulunur, örn. B. oluklarda bulunabilir.

Alüminyum ve bakır gibi çinko da hurdaya veya evsel atıklara ait değildir. Metal alımında uzmanlaşmış hurda satıcıları, sahibine çinko bağışı için iyi bir fiyat ödüyor, bu da olmazsa olmaz. Daha fazla içeriğimize ulaşmak için https://www.google.com/search?q=ethic.com.trolarak arama yapabilirsiniz.