Hurda Nerelerde Bulunur?By
editor
07 Şubat 22
0
comment
Hurda Nerelerde Bulunur?

Hurda Nerelerde Bulunur? ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz. En önemli konulardan birisi olan hurda toplama işine gelecek olursak. Hurdacılık işinde para kazanmak isteniyorsa hurda toplama en önemli faktördür. Hurda satışı gerçekleşmedikçe para kazanmanız mümkün olmaz. Ne kadar çok hurda satışı yaparsanız elde edilen kazanç oranı da artar.

Bazı vatandaşlarımız bizimle sohbet ettiklerinde hurda toplamak istediklerini dile getirmektedir. Daha önceki kısımları okuş iseniz bu iş hakkında çok değerli bilgiler paylaşıldı. Hurda toplamanın çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. Hurda toplamak isteyen vatandaşlar ise kendilerine bu yöntemlerden bir veya birkaçını seçerek işe koyulabilir.

Hurda Nerelerde Bulunur?

Hurdaların nereden toplanacağı konusunda hemen hemen herkesin aklına gelen yerler bulunmaktadır. Hurdayı sokakta gezerken bile toplayabilirsiniz. Yere atılan kutu kola şişelerini bile toplasanız her gün onlarca kile hurda toplamış olursunuz.

Hurdanın bol oranda çıktığı noktalar organize sanayi bölgeleridir. Organize sanayilerde çok sayıda üretim fabrikası bulunur ve bu üretim fabrikaları bol miktarda atık oluşturmaktadır. Ayrıca sanayiler ve oto sanayilerden de hurda çıkar. Hurda nereden bulunur sorusu biraz daha düşünülürse cevaplar çoğaltılabilir.

Hurda Nerelerde Bulunur?

Hurda Nasıl Toplanır?

Hurda toplamak için eğer çevreniz varsa şanslısınız demektir. Fabrikatör veya yıkım işi yapan çevreniz sizlere hurda ayarlayabilir. Ayrıca yine inşaat işi ile uğraşan tanıdıklarınız varsa inşaat hurdalarını alarak da hurda toplanabilir. Bir diğer yöntem de reklam yapmaktır.

Hurdacı kartı bastırarak kart dağıtabilir ve bu şekilde reklamınızı yapabilirsiniz. Kart dağıtmak günümüzde eski bir yöntem olsa da halen etkili bir yöntemdir. Ayrıca kendinize ait bir hurdacı web sitesi açarak müşterilere kendinizi duyurmanız mümkün olur.

Eğer insanların sizin hurdacılık işi yaptığınızdan haberleri yoksa hurda satışı yapmaları da mümkün olmaz. Facebook, Twitter ve Instegram gibi sosyal medya ağlarından da reklam yapabilir ve müşterilere ulaşılabilir.

Kamyonet İle Hurda Toplama

Kamyonet ile sokaklarda gezerek hurda toplamanız mümkündür. Büyük şehirlerde hurdacı anosu yapmak yasaktır. İnsanları rahatsız etmeden kamyonet ile hurda toplanabilir. Gürültü kirliliğini önlemek ve insanları rahatsız etmek yerine kamyonet üzerine hurdacı yazılarak hurda toplamak mümkündür.

Sokaklardan hurda toplaması oldukça kolaydır. İnsanlar her gün yeni bir ürün alıp eski ürünü çöplere atıyor. Çöpe atmak yerine vatandaşlarımız bu malzemeleri hurdaya satarak hem geri dönüşüme katkı sağlıyor hem de ev ekonomisine bir miktar olsun para kazandırıyor.

Hurdacı kamyonu ile hurda toplanırken hurdaları depolayacak alana ihtiyaç da kalmaz. Kamyonda hurdaları biriktirebilirsiniz. Kamyon dolduğunda ise hurdacı dükkanına götürüp satış yapılabilir. Kamyon ile çalışmanın en büyük artısı depo ihtiyacının ortadan kalkmasıdır.

Çöpten Hurda Toplamak

Çöpten hurda toplamak ayıplanacak bir şey değildir. Kimse sizi bu işi yaptığınız için kınayamaz. Ülkemizde de insanlar çöplerden hurda toplayan insanlara saygı göstermektedir. Özellikle büyük illerde bu insanlara çok büyük saygı gösterilmektedir. Sosyal medyada yayımlanan videolar bunların göstergesidir.

Geri dönüşüm konusunda her ne kadar çok sayıda bilinçli insana sahip olsak da bilinçsiz insan sayısı da çok fazladır. Geri dönüşüme önem vermeyen insanlar ellerine geçen her şeyi çöplere atar. Çöpe atılan hurdaları ise çöpten hurda toplayanlar tekrar toplarlar. Bu ikinci bir emek israfına neden olmaktadır. Bunu yapmak yerine geri dönüşümü olan ürünleri lütfen çöplerin yanına bırakın ve bu şekilde geri dönüşümünü gerçekleştirelim.