Diğer Hurda BakırlarBy
editor
10 Mart 22
0
comment

Hurda %98 Külçe Bakır

%98 Külçe bakır hurdası, adından da anlaşılacağı üzere %98 saflık oranına sahiptir. Bakır gümüşten sonra elektriği en iyi ileten metal olması sebebiyle bugün ülkemizde ve dünya genelinde endüstride çok önemli bir yere sahiptir. Birçok kullanım alanın olması sebebiyle yüksek oranda ki saflık değerlerine sahip olan bakır, külçe olarak ta satılmaktadır.

 

Hurda TTR kırma bakır

TTR kabloların endüstriyel makineler yardımı ile küçük parçalar haline getirilmesidir. Bu işlem sonucunda küçük ttr kablo parçalarının oluşturduğu hurda bakır türüne TTR kırma bakır denir.

Hurda TTR kablo, NYAF kablolar topluluğu olarak tanımlanmaktadır. TTR kablo, çok fazla bakır telin bir araya gelerek PVC kaplanmaları ile üretilmektedir. Bakır TTR kablolar PVC ile kaplanıp bir araya getirildikten sonra araları da PVC dolgu ile doldurulur. Bu kablolar farklı damarlardan oluşur ve her damar içerisinde birden fazla iletken bakır tel bulunmaktadır.

TTR kablolar kullanım dışı kaldıklarında ise güvenilir ve işine saygılı hurdacılar tarafından geri dönüştürülmelidir. Bu hem hurda sektörünün gelişmesi hem de hurdanıza değerinde ödeme almanız için oldukça önemlidir.

 

Hurda Antigron Kırma Bakır

Antigron kablonun bir diğer adı NYM kablodur. Bir veya birden fazla teli olan, üzerinde pvc kaplı özel bir yalıtkan bulunan alçak gerilim kablolarıdır. Atıl duruma geçen antigron kablolar endüstriyel makineler yardımı ile ufak parçalar haline getirilmektedir. Bu ufak parçaların oluşturduğu bakır türüne ise antigron kırma bakır denir.

Antigron kablo, kuru, ıslak ve nemli iç mekanlarda kullanılmaktadır. Çeşitli nedenlerle hurda konumuna geçen kablolar ise geri dönüşüm süreçleri ile %100 geri kazanılmaktadır.